2 квітня Міжнародний День поширення інформації про аутизм
По усьому світу 2 квітня одягають блакитне на знак підтримки людей з аутизмом, розладом розвитку нервової системи, що утруднює комунікацію. Останні дослідження усе частіше, окрім генетичних причин, відносять аутизм до розладів, пов’язаних також із забрудненням довкілля, їжі та питної води. В Україні офіційно зареєстровано понад 4 тисячі людей із аутизмом, але представники громадських організацій, які опікуються цією проблемою, кажуть, що насправді таких людей набагато більше.
Незабаром 2 квітня – Міжнародний День поширення інформації про аутизм. Цей день було встановлено 18 грудня 2007 року резолюцією Генеральної Асамблеї ООН. Ще цей день відомий, як “День у блакитному”. Люди по всьому світу одягають блакитні речі у підтримку осіб з аутизмом. Чому блакитний? За даними найбільшої в світі батьківської орнанізації Autism Speaks, серед хлопчиків випадки РАС стаються в середньому вп’ятеро частіше за дівчаток, тому кольоровим кодом обрано блакитний, а символом блакитну стрічку.
Аутизм або розлади аутистичного спектра- це сукупність розладів, які відзначаються дефіцитом спілкування та соціальної поведінки.
Люди з РАС зовнішньо не відрізняються від інших, порте вони можуть важко йти на контакт та зосереджуватися на однотипних процесах. За останніми даними, РАС зустрічається у 1 з 59 дітей. Головним завданням батьків і педагогів є розвиток самостійності у дітей та їх інтеграція в життя соціуму. Люди з аутизмом мають величезний творчий потенціал, який суспільство не повинне втрачати. Поведінка дітей з аутизмом та їхніх батьків часто сприймається неправильно. Така поведінка може сприйматися як невихованість, прямолінійність, егоцентричність, грубість тощо. Проте це хибна думка! Нетипова поведінка пов’язана з особливістю сприйняття інформації. Надлишок освітлення, шуму, натовп навколо та інші сенсорні стимули можуть спровакувати гострий стрес та сенсорне перевантаження у вигляді зриву, плачу, істерики. У такій ситуації не намагайтеся ставити багато запитань, не кричіть та не тягніть за руку. Не допомагайте дитині без дозволу батьків.
Допомогти дитині з РАС можуть рання діагностика, індивідуальна реабілітація, психолого-педагогічний супровід, інклюзія та соціалізація.