Лось Ольга Григорівна

Дата: 6 березня 2023 о 12:01, Оновлено 16 березня 2023 о 22:10

16/03/2023

15/03/2023

Сьогодні відбувся обласний  практико-орієнтований семінар  «Реалізація парадигми професійної компетентності педагога в системі спеціальної та інклюзивної освіти. Аутистичний спектр розвитку»

Актуальність проблеми аутизму постає  особливо гостро  в межах емоційного і соціального контакту з аутичними дітьми. Недостатнє розуміння проблеми захворювання раннім дитячим аутизмом не дає змоги в повній мірі зрозуміти важливість корекційної роботи з дітьми, розуміння причин виникнення захворювання, роль батьків у вихованні дітей з РСА. Дана тема недостатньо розроблена, так як багато батьків і педагогів стикаючись із дитиною з розладами аутистичного спектру не знають як взаємодіяти з нею, не розуміють її «світу».

Як навчати дітей з аутизмом в інклюзивних класах

Як навчати дітей з аутизмом в інклюзивних класах. Частина 2

14/03/2023

В своїй роботі з учнем я стикнулась з тим, що   на мої питання або питання вчителя стосовно навчання, він відповідає:,,Не пам’ятаю!” Аналізуючи,чому так відбувається , я зрозуміла,що причин може бути декілька:

1.Забування  через недостатньо якісне чи несвідоме, неосмислене заучування.

2. Забудькуватість.Забудькуватість виникає в наслідок виснаження нервової системи і наростання перевтоми, тому дитині важко актуалізувати інформацію, яка зберігається в пам'яті. Забудькуватість особливо часто має місце у дітей з ослабленою уразливою нервовою системою.

3. Відсутність   установки на термін збереження.

Щоб запобігти забування, потрібно повторити матеріал; щоб усунути забудькуватість, необхідно зняти перевтому, створити умови для відпочинку. А  точность,  міцність запам'ятовування  та  тривалість зберігання  залежить від повторення матеріалу на  на різних стадіях уроку та впродовж вивчення теми . Більш ефективним є метод повторювання вголос.В той час,коли учень поєднує написання із промовлянням інформації вголос,  в нього формується ще один шлях до думки, яку треба запам’ятати.

Також корисним є метод ..Мапа памяті".Поняття або основну  думку, яку треба запам’ятати,.малюємо  в середині аркуша , а навколо неї  дописуємо різні ідеї, слова та інші елементи, які відображають сутність цього слова.Завжди легше сприймається інформація, що подана у форматі візуального малюнку, замість тисячі складних слів.

Приклад, математика "Закони множення".,

10/03/2023

Сьогодні відзначається річниця написання гімну України.

Національний гімн-це найвищий прояв волелюбних прагнень українців, їх духовно- патріотичних устремлінь.

Цього дня 1865 року  в місті Пшемишль (Польща) вперше прозвучав твір композитора Михайла Вербицького на слова поета Павла Чубинського "Ще не вмерла Україна" .

В статті 20-й Конституції України зафіксовано:" Державний гімн України-національний гімн  на музику М.Вербицького".    6 березня 2003 року Верховна Рада  ухвалила Закон" Про Державний Гімн України", змінивши перший рядок оригіналу.Тепер він звучить "Ще не вмерла України ні слава, ні воля..."

07/03/2023

Документація асистента вчителя

Індивідуальна програма розвитку (ІПР) (ПЕРЕГЛЯНУТЬ)

Індивідуальний робочий навчальний план( ІРНП).(ПЕРЕГЛЯНУТЬ)

​Протокол засідання Команди супроводу protokol-1.rar [17,61 Kb], protokol-2.rar [21,56 Kb],protokol-3.rar [20,75 Kb],protokol-4.rar [14,86 Kb] ,protokol-5.rar [17,8 Kb] ,protokol-6.rar [17,7 Kb]

​Журнал спостережень за дитиною з ООП

Річний план асистента вчителя.

Журнал співпраці: облік відвідування корекційно-розвиткових і додаткових занять; результативність корекційної роботи; табель успішності(свідоцтво досягнень); облік спостережень; облік проведення консультацій та просвітницьких заходів; облік гурткової роботи; взаємодія фахівців з батьками.

Самоосвіта

Графік роботи асистента вчителя.

Форма роботи

год.

джерело сайту Педрада

06/03/2023

Корисна інформація для вчителів предметників!

Критерії оцінювання учнів з особливими освітніми потребами

03/03/2023

Як розвивати в дітей пам’ять, концентрацію уваги, мовлення, мислення, тренувати координацію рухів та моторику і водночас зробити заняття веселими й цікавими для дітей?

Звісно,за допомогою кінезіологічних вправ!

Освітня кінезіологія — це вчення про розвиток розумових здібностей і фізичного здоров’я людини за допомогою певних рухових вправ.

Кінезіологічні вправи розвивають мозолисте тіло, підвищують стійкість до стресів, синхронізують роботу півкуль, покращують розумову діяльність, сприяють поліпшенню пам'яті і уваги, полегшують процес читання і письма

.Ці вправи можна виконувати і дорослим і дітям, вони бадьорять, тонізують, знімають втому, тяжкість в голові, допомагають впоратися з небажаною в даний момент сонливістю, загострюють увагу і пам'ять, а також значно підвищують здатність концентруватися на виконуваній роботі.

Кінезіологічні вправи

Нейроігри для дітей!

Категорії (типи) особливих освітніх потреб(труднощів). Рівні підтримки.

(презентація)

Модифікована чи адаптована освітня програма учня з особливими потребами?

(презентація)