Кожний учитель повинен домогтися, щоб учень якнайкраще знав близьке, дороге йому: Батьківщину і все, що її стосується, так само, як уміє читати, писати, лічити.
К. Д. Ушинський.
Патріотизм виявляється в любові до Батьківщини, свого народу, турботі про його благо, сприянні становленню й утвердженню України як суверенної, правової, демократичної, соціальної держави, готовності відстояти її незалежність, служити і захищати її, розділити свою долю з її долею, повазі до українських звичаїв і обрядів, усвідомленні спільності власної долі з долею Батьківщини, досконалому володінні української мовою. Виховання у молодого покоління почуття патріотизму нині визнано проблемою загальнодержавного масштабу, адже патріотизм – це одна із найважливіших рис сучасної людини.
У цей складний час багато негативної інформації діти отримують під час перегляду засобів масової інформації, яка часто підриває любов до народу та своєї країни. Тому, дуже важливо починати прищеплювати любов до рідної держави з самого малечку, потрібно звертати увагу на патріотичне виховання в школі, бо воно дозволяє з раннього віку формувати правильне ставлення до своєї країни, цінувати і поважати її історію. Необхідно пояснювати дітям зміст понять добра і зла, формувати уявлення про значущість України та її цінності. Все це допоможе виростити покоління людей, яке завжди буде готове до подвигів, буде відстоювати інтереси свого народу.
У нашому навчальному закладі протягом 2023/2024 навчального року здійснюються системні заходи, спрямовані на посилення відчуття патріотизму в учнів – формування нового українця, що діє на основі таких національних та європейських цінностей:
- повага до національних символів ( Герба, Прапора, Гімну України);
- участь у громадсько-політичному житті міста та країни;
- глибоке усвідомлення своєї національної приналежності, відчуття
єдності з представниками своєї нації;
- любов до батька і матері, рідної природи, землі;
- пошана до історичного минулого, народу його традицій, звичаїв;
- готовність захищати суверенітет та територіальну цілісність України.
Мета навчального закладу на сучасному етапі– виховати молодь гуманною, творчою, відповідальною, з активною життєвою позицією, яка могла б реалізувати себе.
Завдання нашого закладу освіти — так побудувати виховну діяльність, щоб сама її організація, приклади авторитетних наставників-учителів, виховували дітей у дусі патріотизму, глибокого розуміння історії свого народу, національної ідентичності, самобутності.
Як відомо, велике починається з малого. Тож, любов до України починається з любові до рідного дому. рідної малої Батьківщини.
Вашій увазі візитівка "Національне виховання - майбутнє держави" https://drive.google.com/file/d/1wMHPH1-H3nQaBn6DcGJ8wYcpHwaaQK2n/view?usp=sharing